Dno miednicy i jego funkcje, które pełni

Dno miednicy i jego funkcje, które pełni

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to niezwykle istotna grupa mięśniowa, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Takowe mięśnie utrzymują również w odpowiedniej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Poza tym, że powinny być one sprawne oraz mocne, właściwie każdy z nas powinien zadbać o to, aby nie były zbyt napięte. Mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za utrzymanie moczu w pęcherzu a także różnorodnych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w kwalifikowany sposób bardzo staramy się realizować możliwie najbardziej pozytywne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, urologicznymi oraz proktologicznymi. W tego rodzaju komplikacjach bardzo istotny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej,, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa między skurczami powinna być bez mała tak samo długa jak sam skurcz, w trakcie wykonywania kilku skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Kiedy uzyskamy wprawę, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej możliwej sytuacji, przykładowo wracając do domu autobusem lub też siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia regularne zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}

Chmura tagów

Zostaw komentarz

Brak kometarzy