Zadbaj o swoje Dno miednicy

Zadbaj o swoje Dno miednicy

Należy wiedzieć, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to niezmiernie ważna grupa mięśniowa, która odpowiada między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Mięśnie te podtrzymują też w poprawnej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Zatem każdy z nas powinien w odpowiedni sposób zadbać o to, aby były one nie tylko mocne oraz sprawne, ale też nie były zbyt napięte. Nie da się też ukryć, iż mięśnie dna naszej miednicy odpowiedzialne są za dobre utrzymanie moczu w naszym pęcherzu oraz poszczególnych narządów w brzusznej jamie.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w profesjonalny sposób staramy się uzyskiwać jak najbardziej pozytywne (jak to tylko możliwe) efekty fizjoterapeutyczne, oferować pomoc na poziomie najwyższym, klientom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi. Przy tego rodzaju niedogodnościach ogromnie ważny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Można je wykonywać zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Fakt odnoszący się do tego, iż przerwa między skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak skurcz, w czasie wprowadzania kilku skurczów mięśni dna miednicy jest równie znaczący. Kiedy dojdziemy do efektywności, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy w zasadzie w każdej możliwej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem bądź siedząc przed telewizorem. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}

Chmura tagów

Zostaw komentarz

Brak kometarzy