Mięśnie dna miednicy - dlaczego są tak istotne w naszym organizmie?

Mięśnie dna miednicy - dlaczego są tak istotne w naszym organizmie?

Powinno się zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, a więc mięśnie Kegla, to niezwykle ważna grupa mięśniowa, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Mięśnie te utrzymują również w poprawnej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Z racji tego każdy bez wyjątku powinien w odpowiedni sposób przypilnować to, aby były one nie tylko mocne i sprawne, ale też nie były za bardzo napięte. Trudno także ukryć, iż mięśnie dna naszej miednicy odpowiedzialne są za odpowiednie utrzymanie moczu w pęcherzu i dodatkowo poszczególnych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w sprawny sposób staramy się uzyskiwać najbardziej pozytywne - jak to tylko możliwe - efekty fizjoterapeutyczne, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi oraz urologicznymi. W tego rodzaju komplikacjach bardzo istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Na dodatek wskazane jest zwrócić szczególną uwagę na konkretne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Na leżąco, na siedząco jak i na stojąco także istnieje możliwość wykonywania ich. Fakt odnoszący się do tego, iż przerwa pomiędzy skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak skurcz, podczas wprowadzania serii skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Podczas gdy uzyskamy kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem lub też siedząc przed komputerem. Ćwiczenia dobrze wykonywane wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}

Chmura tagów

Zostaw komentarz

Brak kometarzy